Batéria Fenix 18650 2600mAh


  • Skladom
€13,90
Kategória: Príslušenstvo ku čelovkám
 

Špičkové nabíjacie batérie Fenix ​​18650 2600mAh (ARB-L2S ochranou (protected) sú založené na lítium iónovej technológii. Li-ion nabíjacia batéria sa vyznačujú veľmi vysokou kapacitou, netrpia pamäťovým efektom a ani samovybíjaním. Li-ion vo veľkosti 18650 sú najlepšou voľbou z hľadiska uchované energie vzhľadom k rozmerom a váhe akumulátora.
Ochranu akumulátorov Fenix ​​pozostáva z interných bezpečnostných mechanizmov a ochranné elektroniky. Pridané elektronické obvody zabraňujú prebitiu článku, jeho prílišnému vybitiu a proti skratu či príliš vysokému prúdovému odberu. Ak elektronika batérie vyhodnotí dosiahnutie limitných hodnôt, bezpečne odpojí článok.

 

Interná ochrana pozostáva zo separátora, ochrany proti prehriatiu (PTC thermal protection) a špeciálneho protivýbuchového ventilu. V prípade, keď tlak plynu v článku prekročí určitú hranicu, oddelí interný separátor elektródy vnútri batérie a tým de-facto preruší exotermickú reakciu a proti výbuchový ventil vypustí pretlak plynu mimo akumulátor. Vďaka kombinácii elektronické a mechanické (teplotné a tlakové) ochrany patrí Fenix ​​batérie k tým najbezpečnejším dostupným li-ion akumulátorom.

 

Svojou veľkosťou zodpovedá akumulátor 18650 zhruba dvom CR123A lítiovým batériám, preto sa aj často používa do svetiel ako dobíjacia alternatíva k týmto primárnym článkom. Tento akumulátor je určený napríklad pre čelovky: Fenix HL55 , Fenix HP12 , Fenix HP30 a Fenix HP40F

 

Doporučená nabíjačka: Fenix ARE-C1

 

-Nominálne napätie: 3,7 V
-Kapacita: 2600mAh, testované vybíjacím prúdom 0.2C s ukončením pri napätí 2,8V a teplote 25 ° C
-Maximálny prúdový odber: 2C (5,2 A)
-Maximálny nabíjací prúd: 0,8cm (2 A)
-Rozmery: 18,5 mm (priemer) x 68,7 mm (dĺžka) (+/- 0,5 mm)
-Váha 49 gramov
-Ochrana proti prebitiu, úplnému vybitiu a skratu.
-Životnosť viac ako 500 cyklov nabíjania
-Odporúčané prevádzkové teploty: 0-45 ° C (nabíjanie), -20 až + 60 ° C (vybíjanie)

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať hodnotenie
Nevypĺňajte toto pole: