Fenix UC35


  • Skladom
€89,90
Kategória: Baterky a lampy
 

Akumulátorové taktické svietidlo Fenix ​​UC35 je nabíjacou obdobou svietidla Fenix ​​PD35. Je osadené diódou Cree XM-L2 U2 a prináša svetelný tok až 960 lumenov (ANSI) a dosvit až 200 metrov. Súčasťou balenia je aj nabíjací 18650 li-ion akumulátor s kapacitou 3200 mAh, ktorý sa nabíja priamo vo svietidle cez bočný micro-USB konektor. Alternatívne je však možné svetlo napájať aj dvomi jednorazovými CR123A batériami. Svietidlo UC35 disponuje šiestimi rôznymi režimami svietenia, ktoré umožní voliť medzi vysokým výkonom a dlhou výdržou (až 150 hodín), nechýbajú ani stroboskopické záblesky pre krízové ​​situácie. Svietidlo je napájané digitálne regulovaným konštantným prúdom pre zaručenie stáleho svetelného výkonu aj pri znižovaní napätia v batériách (pri ich pozvoľnom vybíjaní). UC35 zaujme nielen malou veľkosťou a obrovským výkonom, ale aj taktickým spínačom a možnosťou pripevnenia káblového spínača. Môžeme ju preto odporučiť aj pre použitie v bezpečnostných zložkách a pre poľovníctvo.

Všetky parametre svietidla (svetelný tok, doba prevádzky na batérie, vodotesnosť, dosvit a nárazuvzdornosť) sú zmerané v súlade s normou ANSI / NEMA FL 1-2009.

 

Parametre:

- Je použitá špičková výkonná LED Cree XM-L2 U2 dióda so životnosťou 50000 hodín.
- Šesť režimov svietenia: Turbo 960 lumenov (1,5 hodiny) -> 480 lumenov (2,75 hodiny) -> 180 lumenov (9,25 hodín) -> 50 lumenov (38 hodín) -> 14 lumenov (150 hodín) - Strobe (stroboskop s premennou frekvenciou).
-Prevádzka na Turbo režim 960 lumenov je obmedzená na 5 minút v kuse, potom sa svietidlo samo prepne do režimu 480 lumenov.
- Svetelný tok a časy výdrže sú merané s pribaleným li-ion 18650 akumulátorom s kapacitou 3200mAh (Fenix ​​ARB-L2P).
- Digitálne regulované pre konštantný jas, upozornenie na vybité batérie.
- Ako náhradné akumulátor možno dokúpiť nabíjací li-ion batériu typu 18650.
- Na napájanie možno alternatívne použiť aj dve jednorazové lítiové batérie typu CR123 (nesnažte sa ich vo svietidle dobíjať).
- Ochrana proti náhodnému vložení batérie obrátene (prepólovaniu).
- Rozmery 15,0 cm (dĺžka) x 2,54 cm (priemer).
- Váha 99 gramov (bez batérií), 145 gramov vrátane akumulátora.
- Vyrobené z leteckého tvrdeného hliníka typu T6, odolný povrch - Type III hard anodized.
- Nárazuvzdorné pádom z výšky 1 meter.
- Svietidlo má pamäť a zapne sa vždy v poslednom nastavenom režime (neplatí pre zábleskové režimy).
- Lichobežníkové závity so zvýšenou odolnosťou voči opotrebovaniu.
- Výrazné ryhovanie povrchu pre lepšie držanie, prevedenie zabraňuje otáčanie svietidla na nerovnej ploche.
- Vodotesné podľa štandardu IPX-8 (testované pod vodou v hĺbke 2 metre).
- Odnímateľná oceľová spona s titánovou povrchovou úpravou.
- Tvrdená ultra čistá sklenená šošovka s anti-reflex povrchom.
- Hladký parabolický reflektor pre svetelný kužeľ s dosvitom 200 metrov (10000cd).
- Taktický vypínač na konci svetla (funkcia okamžitého zapnutia / vypnutia - momentary on / off).
- Ku svietidlu je priložená šnúrka na zápästie, puzdro na opasok, akumulátor Fenix ​​ARB-L2P s kapacitou 3200 mAh, USB kábel a náhradné o-krúžky.
- Ako voliteľné príslušenstvo je možné napríklad dokúpiť: káblový spínač, červený dopravný kužeľ AOT-S, difuzér AOD-S, červený filter AOF-S, zelený filter AOF-S, modrý filter AOF-S
- Ku svietidlu je možné ďalej dokúpiť USB adaptér do elektrickej siete a USB adaptér do auta, držiak na bicykel, špeciálny držiak Fenix ​​na bicykel či držiak svietidla na cyklistickú prilbu BikeBlock, montáž na zbraňovú lištu, magnetickú montáž.

 

Nerozoberajte sami zapečatené časti v hlave svietidla, poruší sa tým záruka. Ochrana proti prehriatiu - pri prevádzke vo vysokom režime 480 lúmenov sa svietidlo po 30 minútach prepne do režimu 180 lumenov. Pokiaľ nie je baterka v ruke príliš horúca, možno ju prepnúť späť na vyšší výkon. V prípade použitia jednorazových CR123A batérií sa ich nesnažte vo svietidle nabíjať. Ak sa ochranné gumené krúžky po dlhšej dobe používania javia poškodené, vymeňte ich. Krúžky treba tiež premazávať, aby nedochádzalo k erózii gumy. Dodržiavaním týchto pravidiel bude svietidlo správne chránené proti vode.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať hodnotenie
Nevypĺňajte toto pole: