Fenix TK35 Ultimate Edition


  • Skladom
€129,90
Kategória: Baterky a lampy
 

Špeciálna verzia svietidla Fenix ​​TK35 Ultimate Edition prináša svetelný tok až 1800 lumenov (ANSI) a široký plynulý kužeľ s dosvitom až 242 metrov. Svietidlo je možné napájať štyrmi lítiovými CR123A batériami alebo dvoma li-ion akumulátormi typu 18650. Mimoriadneho svetelného toku bolo dosiahnuté použitím najnovšej vysoko výkonnej LED Cree MT-G2 s teplejším odtieňom svetla. Výhodou tohto odtieňa svetla je prirodzenejšie a kontrastnejšie podanie farieb v teréne. Celkom šesť konštantne regulovaných úrovní výkonu pre možnosť voľby medzi maximálnym výkonom a výdržou (až 150 hodín), nechýbajú ani dva skryté zábleskové režimy strobe a SOS. Vďaka usporiadaniu batérií vedľa seba je svietidlo prekvapivo krátke a perfektne padne do ruky. Ovládanie je pohodlné a rýchle pomocou dvoch tlačidiel - hlavným spínačom sa svetlo zapína a druhým spínačom sa prepínajú režimy výkonu. Svietidlo je vhodná zvlášť pre pohyb v ťažkom teréne, pátracie operácie a dohľadanie, ale aj bežné domáce použitie.

Všetky parametre svietidla (svetelný tok, doba prevádzky na batérie, vodotesnosť, dosvit a nárazuvzdornosť) sú zmerané v súlade s normou ANSI / NEMA FL 1-2009.

 

Vlastnosti:

- Použitá ultra výkonná LED (svetlo emitujúca dióda) Cree MT-G2 so životnosťou 50 000 hodín.
- Celkom šesť režimov výkonu:
- Režimy svietenia: 1800 lumenov (1,5 hodiny) -> 750 lúmenov (4 hodiny) -> 250 lúmenov (13,5 hodín) -> 25 lúmenov (150 hodín), zábleskové režimy pre upútanie pozornosti a núdzové situácie: Strobe -> SOS.
- Používajú 4x jednorazové lítiové CR123 / CR123A batérie alebo 2x 18650 li-ion nabíjacie batérie.
- Textúrovaný reflektor pre plynulý široký kužeľ s dosvitom až 242 metrov (14640 cd).
- Svietidlo má pamäť a zapne sa vždy v poslednom nastavenom režime (neplatí pre zábleskové režimy).
- Odolný ťažko poškrábatelný povrch - Type III hard anodized.
- Nárazuvzdorné pádom z výšky 1 metra.
- Vodotesné podľa štandardu IPX-8 (do hĺbky 2 metre po dobu 30 minút).
- Rozmery: 16,5 cm (dĺžka) x 5,2cm (priemer hlavy) x 4,4cm (najväčší priemer oválneho tela).
- Váha: 265 gramov.
- Tvrdená ultra čistá sklenená šošovka s antireflexným povrchom.
- Ku svietidlu je priložené pútko na ruku, puzdro, náhradné o-krúžky.
- Batérie nie sú súčasťou balenia.

 

Nerozoberajte sami zapečatené časti svietidla, poruší sa tým záruka. Nikdy nepoužívajte rôzne vybité batérie či batérie s rôznou kapacitou. Používajte len kvalitné batérie a akumulátory, aby nedošlo k poškodeniu svietidla napríklad z dôvodu úniku látok z batérie. Ak sa ochranné gumené krúžky po dlhšej dobe používania javia poškodené, vymeňte ich. Krúžky treba tiež premazávať, aby nedochádzalo k erózii gumy. Dodržiavaním týchto pravidiel bude svietidlo správne chránená proti vode.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať hodnotenie
Nevypĺňajte toto pole: